najczestsze-problemy-z-woda-z-kranu-i-jak-je-rozwiazac

Najczęstsze problemy z wodą z kranu i jak je rozwiązać

Woda z kranu użytkowana w domach i biurach to ogólnodostępne, wygodne i tanie rozwiązanie. Jednak w przypadku chęci codziennego spożywania „kranówki” należy zastanowić się, czy taka woda na pewno spełnia nasze oczekiwania i jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia. W niniejszym artykule omówimy najczęstsze problemy dotyczące wody z kranu oraz podpowiemy, jak możemy je wyeliminować. Przedstawimy również korzyści z zastosowania nowoczesnego dystrybutora wody, który jest najlepszym rozwiązaniem dla osób pragnących mieć dostęp do czystej i świeżej wody. 

1. Nieprzyjemny smak i zapach wody z kranu 

Jednym z najczęstszych problemów, na który skarżą się użytkownicy wody z kranu, jest jej nieprzyjemny smak i zapach. Taki stan wynika głównie z obecności chloru, który jest stosowany w procesie dezynfekcji. Chlor co prawda pozbywa się wszelkich mikroorganizmów, ale równocześnie może powodować drażniący zapach i chemiczny posmak wody. 

Sposobem na pozbycie się chloru z wody przeznaczonej do celów spożywczych może być zastosowanie filtrów węglowych. Niestety tego typu produkt wymaga regularnej wymiany, co dla wielu może być uciążliwe i kosztowne.

2. Twarda woda — poważny problem dla zdrowia i urządzeń 

To dosyć powszechny problem, który wynika z obecności w wodzie kranowej jonów wapnia i magnezu. Twarda woda objawia się osadzaniem kamienia w czajnikach, ekspresach do kawy oraz zmywarkach. Niestety długotrwałe spożywanie twardej wody może mieć również negatywny wpływ na nasze zdrowie. 

Rozwiązaniem powyższego problemu jest inwestycja w zmiękczacz wody, którego instalacja i eksploatacja może okazać się niestety dosyć kosztowna. 

3. Obecność zanieczyszczeń 

W Polsce woda z kranu jest poddawana regularnym kontrolom, jednak zdarza się, że zawiera śladowe ilości zanieczyszczeń, takich jak metale ciężkie i pestycydy, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Użytkownicy powinni więc reagować na wszelkie występujące nieprawidłowości — poza wspomnianym już nieprzyjemnym zapachem i smakiem, charakterystycznym objawem jest także żółty lub brązowy odcień wody. Taki kolor najczęściej jest wynikiem obecności w wodzie zanieczyszczeń, korozji rur lub awarii systemu wodociągowego. 

Jak sobie radzić w takim przypadku? Tutaj również można zainwestować w odpowiedni filtr do oczyszczania wody lub zakupić wodę butelkowaną, co niestety generuje dodatkowe koszty oraz znaczne ilości plastiku. 

Dystrybutor wody — stały dostęp do czystej wody źródlanej

Przedstawiliśmy najczęstsze problemy z wodą z kranu wraz z propozycją ich rozwiązań. Niestety codzienne filtrowanie wody, kupowanie butelek z wodą w sklepie czy korzystanie z dzbanków filtrujących jest czasochłonnym i niezbyt wygodnym zajęciem, szczególnie w przypadku dużych gospodarstw domowych, firm oraz biur. Możemy jednak zaoferować doskonałą alternatywę w postaci funkcjonalnego dystrybutora do wody. Firma PMK Źródełko z Krakowa oferuje nowoczesny sprzęt w opcji leasingu lub zakupu na własny użytek. 

Najważniejsze korzyści z inwestycji w dystrybutor wody to:

  • dostęp do krystalicznie czystej wody „ŹRÓDŁO BESKIDÓW”, która jest czerpana z ujęć głębinowych znajdujących się na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego,
  • maksymalna wygoda i oszczędność czasu — dystrybutor zapewnia stały dostęp do zimnej i gorącej wody, która jest regularnie dostarczana do klienta w 19-litrowych butlach,
  • korzyści ekologiczne — takie rozwiązanie wpływa na ograniczenie ilości odpadów plastikowych,
  • kompleksowa obsługa — firma PMK Źródełko dostarcza wodę do firm i domów na terenie Krakowa i okolic, zapewniając doradztwo, serwis gwarancyjny i usługę sanityzacji urządzeń. 

Mimo iż na rynku istnieje wiele sposobów na poprawę jakości „kranówki”, żadne z nich nie gwarantuje takiej wygody, oszczędności i bezpieczeństwa jak dystrybutor wody. Dzięki użytkowaniu dystrybutora zyskujesz pewność, że woda, którą pijesz każdego dnia, spełnia najwyższe standardy jakości.